Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt Formu 

Köprüvizyon Müzik Kursu, Uluslararası LCME Sisteminin Avrupa Bölgesi Ortağıdır

London College Of Music Examinations (LCME), İngiltere’nin en prestijli ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden University of West London tarafından sağlanan uluslararası bir müzik sertifikasyon sistemidir.

Köprüvizyon Müzik Kursu ve LCME’nin, birbirini tamamlar şekilde ortak bir amacı vardır. “Gelecek nesiller için rol model olarak onlara ilham vermek.” Bu ulvi amaç ışığında, Uluslararası LCME Sisteminin Avrupa Bölgesi Ortağı olduk.

Dereceli sınavlar sektöründe, LCME’nin sunduğu nitelikler, bir üniversite tarafından belgelendirilmesi ve derecelendirilmesi bakımından benzersizdir.

LCM Sınavları 1887 yılından bu yana 100’den fazla ülkede yapılmaktadır.

LCME‘nin Sertifika ve Diploma Programları, İngiltere Eğitim ve İstihdam Bakanlığı DFEE’nin ve uluslararası kurullar tarafından gerekli görülen standartlara uygundur. LCME Sertifikaları, İngiltere’deki “Ofqual”, Galler’deki “Qualifications Wales” ve Kuzey İrlanda’daki “CCEA” tarafından tanınan belgelerdir.

logo-kucuk
west-london-universitesi

İngiltere RQF ve Avrupa Birliği EQF Denklikleri

İngiltere “Düzenlenmiş Nitelikler Çerçevesi (RQF)”, İngiltere’deki yetenek kategorilerini, boyutlarına ve zorluk derecelerine göre sınıflandıran bir sistemdir. RQF sisteminin seviyeleri, en düşük giriş seviyesinden (Seviye 1), zorluk derecesi en yüksek olan Doktora (Seviye 8) seviyesine kadar çıkmaktadır.

“Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (EQF)”, farklı ülkelerin yeterliliklerini birbirine bağlayan bir referans çerçevesidir. Avrupa’daki farklı ülke ve sistemlerde yeterliliklerin anlaşılmasını kolaylaştırmak için bir çeviri aracı görevi görür.

LCME Sertifikalarını UWLQ (Universitiy Of West London Qualifications) adlı kuruluş verir.

UWLQ’nun verdiği LCME Sertifikalarının RQF ve EQF denklikleri şöyledir:

UWLQ         RQF         EQF       Denklik Standartları

Grade 1-3 = Level 1   = Level 2  = GCSE Grades 1-3

Grade 4-5 = Level 2  = Level 3  = GCSE Grades 4-9

Grade 6-8 = Level 3  = Level 4  = GCE-A-Level

Dip LCM   = Level 4  = Level 5  = Lisans-1

ALCM        = Level 5  = Level 5  = Lisans-2

LLCM        = Level 6  = Level 6  = Lisans-son

FLCM        = Level 7  = Level 7  = Master

Eğitimler ve sınavlar, enstrümanlara göre ayrı ayrı hazırlanmış kitaplarla yapılır.

LCME Sertifika Programı sekiz seviyeli (Grade 1’den 8’e) bir sınav sistemidir. Bir de “Erken Öğrenme (Pre-Preparatory)” ve “Hazırlık Sınıfları (Step 1-2-3)” mevcuttur. Kurumumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz Eğitim Başkanlığımız tarafından yönlendirilerek doğru seviyeden eğitim alıp sınava girebilir. Sekizinci seviyeyi bitiren öğrenci tüm dünyada geçerli olan müzik lisesi mezunu diploması almaya hak kazanır. Seviye sınavlarında her yıl düzenli ilerleme şartı aranmamakta fakat tüm teknikleri adım adım ilerletebilmek açısından her basamağı deneyimlemesi tavsiye edilmektedir.

Sınav Merkezi olarak kurumumuz dışından başvurmak isteyen öğrenci, ebeveyn, öğretmen veya kurumlar için tercüme hizmeti ve sınav danışmanlığı standart olarak sunduğumuz hizmetlerimizdir.

LCME’nin Özel yetkili Sınav Merkezi olmamız, bizimle iş birliği protokolü yapan diğer müzik eğitim kurumlarını “Yetkili Eğitim Merkezi” olarak akredite etmemize ve birlikte daha fazla insana dokunmamıza da imkân sağlamaktadır.