Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt Formu 

Müzik bölümlerinin giriş sınavlarına hazırlanmak mı istiyorsun?

Şu an aklında ne güzel hayallerle sayfamızı inceliyorsun biliyoruz. Çünkü biz de aynı yollardan geçtik. Belki daha önce bir müzik geçmişin var belki de yok, eğitim hayatının başındasın veya gidişatından memnun olmadığın hayatını değiştirmek istiyorsun. Belki de bu incelemeyi biricik evladın için yapıyorsun. Öncelikle şunu bilmeni isteriz ki doğuştan bahşedilmiş yetenek diye bir şey yoktur. Deneysel tıp literatürü hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde bunu kanıtlayalı çok oldu. Yetenek dediğin şey çalışmaktır.

 

Peki madem yetenek diye bir şey yok ne yapacağız öyleyse? Yazının bundan sonraki bölümünü lütfen aday kursiyerimize okutunuz.

 

Merhaba, gücünün farkında mısın? Hayallerin için herkes ve her şeyi harekete geçirebilirsin. Tek şart senin harekete geçmen. Bunun için burada bize ulaşmanı bekliyoruz. Bize ulaştığında öncelikle ne durumda olduğunun bir tespitini yapacağız. Seni dinleyeceğiz ve sana doğru bir yol haritası çizebilmek amacıyla uzun görüşmeler yapacağız. Böylece her yönünle seni tanıyarak kalbine göre en doğrusunu bulmana rehberlik edeceğiz.

 

Tespitimiz sonucunda, merak-heves-istek üçgenini eş açılı sürdürme niyetini ve kararlılığını koruyorsan derhal derslere başlarız. Kurumumuzda hazırlık kursları, büyük bir özen ve disiplin içerisinde işlenir ve öğrenimin şansa kalmaz.

 

Hazırlık kurslarımız diğer kurslardan farklıdır ve çalışma saatleri daha fazladır. Seçtiğin alanın niteliğine göre haftalık ders saati süresini, hem zaman hem de paranı en ekonomik olarak kullanacağın şekilde, birlikte belirleriz. Müzik bölümlerinin giriş sınavlarına hazırlanmak uzun soluklu bir süreçtir. Her yıl Haziran-Eylül ayları arasında yapılmakta olan bu yetenek sınavlarının kriterleri oldukça yüksektir. Bundan dolayı seninle yarışan diğer adayların çoğunluğunun ciddi hazırlıklar yaparak sınavlara başvuracaklarını unutma. Sınav maratonu çetin bir yarıştır ve senin niteliklerini ve içindeki gücü göz önünde bulundurmak kaydıyla 1 yıllık hazırlık sürecini kapsayabileceğini bilmelisin. Yoğun emek seni yorabilir bazen, o zaman da birçok danışanımızın olduğu akademik mentörlük desteğimiz ücretsiz olarak seninle olacak. Sadece randevu alman yeterli.

 

Derslerimiz büyük oranda birebir şekilde özel ders olarak işlenir. Yalnızca Solfej çalışmaları 3-4 kişilik gruplar halinde yapılabilir. Böylece öğrencilerin birbirlerini duyarak ve gözlemleyerek, etkileşimli bir çalışma yapmaları sağlanmış olur. İşitme Derslerini dahi (yaygın olarak Kulak Eğitimi olarak da bilinir) birebir olarak uyguladığımız öğretim sistemimizde, benzersiz bir teknik olan RÖLATİF ABSOLUT tekniğini uygulamaktayız ve bu teknik sayesinde çok iyi kulaklar yetiştirmekteyiz. Sen de buraya tıkla ve bize ulaş! Bekliyoruz…

 

Bizimle hazırlık yapabileceğin alanlar ise şöyle:

  • Güzel Sanatlar liseleri ve fakültelerinin müzik bölümlerine hazırlık
  • Eğitim fakültelerinin müzik bölümlerine hazırlık
  • Konservatuarların müzik bölümlerinin ilk – orta – lise ve lisans kısımlarına hazırlık
  • Meslek liselerinin ve konservatuarların çalgı yapım bölümlerine hazırlık

Kalplerden Gelen Müziği Hayata Bağlayan Köprü

Mutfağımızda müzik eğitimi üretiyor olabiliriz ancak sunduğumuz şey kesinlikle toplumsal dönüşümü sağlayacak
olan bireysel gelişimin ta kendisidir.