Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt Formu 

Bizim bir hayalimiz var!

Henüz tanışmamış olanları müziğin iyileştirici etkisiyle tanıştırmak ve insanların birbirine sevgi dolu şarkılar çalıp söylediği bir gezegende yaşamak!

 

Biz, düzenli müzik öğrenimi görmenin, beslenme ve barınmadan sonra gelen en önemli ihtiyaç olduğuna inanıyor ve tüm alt yapımızı bu düşünceden aydınlanan bir felsefe üzerine kuruyoruz. En çok da insanların gelişim dönemlerine uygun olarak, bir çalgının bir insana nasıl öğretileceği konusuna odaklanmış olarak yaşıyoruz. Bundan dolayı “Çalgı Pedagojisi” bizim doğal olarak ilgi alanımız ve uzmanlaştığımız noktadır. “Bir tek şey” yani sadece müzik üzerinde çalışıyor olmamızın pozitif etkilerini kapıdan içeri ilk girdiğin andan itibaren yaşarsın.

 

Kendi aramızda kısaca “Köprü” deriz biz buraya. Sen de burada bizimle bir köprüde yürüdüğünü hayal et, “Kalplerden gelen müziği hayata bağlayan bir Köprü”de… Şimdi sıra sende, belki de biricik evladında… Bakalım gönlündeki müziği, kendi emeğinle icra ederek ya da çocuğunun küçük parmaklarında izleyerek, bedenden ruha bir Köprü kurabilecek misin?

 

1997’de kurulan büyük Köprüvizyon Müzik Kursu ailesine sen de katıl.

 

Kurumumuz, ulusal olarak “Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı” ile, uluslararası olarak ise “London College Of Music Examinations – Europe/ International LCME Partner (LCME Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi) unvanıyla faaliyetini sürdürmektedir.

Önemli!

 

Kuruluş tarihimiz olan Kasım 1997’den 2019 yılının Nisan ayına kadar, “Köprü Güzel Sanatlar Merkezi” markasıyla 22 yıl faaliyet gösterdikten sonra, yepyeni bir vizyon ortaya koyarak yeni hedeflerimiz için büyüme yoluna girdik.

 

Böylece 2019-2020 eğitim öğretim yılına başlarken, bizi ve vizyonumuzu daha iyi temsil edeceği inancıyla marka adımızda değişiklik yaparak, yolumuza tescilliKöprüvizyon Müzik Kursumarkasıyla devam etme kararı aldık.

 

Yeni vizyonumuz, toplumun gidişatını pozitife çevirecek büyük bir hedef içerdiğinden iyi bir kurgulama gerektiğini tahmin edebilirsin. O yüzden sağlam adımlarla yürüyor, güzel ülkemizin güzel insanları için dünyadaki yenilikleri takip ederek ve kendini sürekli yenileyen inovatif bir anlayışı benimseyerek, evrensel ile ulusal olanı harmanlayan, kendimize has müzik eğitim yöntemleri geliştiriyoruz.

 

Şimdilik, ilk kurulduğumuz tarihi binamızda hizmet vermeye devam ediyoruz. Sen de 100 yıldan fazladır ayakta durmayı başarmış olan muhteşem binamızın içinde eski İzmir havasını solurken, her odanın anahtar deliğinden sızan aydınlanmanın bir parçası olabilirsin. Böylece bu sanat ışımasının canlı şahidi ve destekçisi olarak yanımızda yer alır ve tüm insanlığa bir katma değer sağlamış olursun.

 

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yolumuz onun açtığı aydınlık yoldur…