Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt Formu 

Sayhan ŞAHİN

Hakkında: 1979 yılında Bursa’da dünyaya gelen sanatçı, ilk ve orta öğrenimini 1985-1996 yılları arasında yine Bursa’da tamamladı. Müzikle ilk tanıştığı yıllardan beri ritim çalgılarına olan tutkusu “Bateri” çalgısı ile doruk noktasına ulaştı ve uzun yıllar süren çalışmaları henüz lise yıllarındayken bile başarılı bir müzik hayatının içerisine girmesini sağladı.
1996 yılında Selçuk Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yüksek öğrenim görmeye başlayan Sayhan Şahin, 2000 yılında bu okuldan başarıyla mezun mezun oldu.

 

Sanatçı, yüksek öğrenimi sırasında ve sonrasında da müzik çalışmalarına hiç ara vermeden devam etmiş ve günlerinin büyük bir bölümünü çalgısının başında geçirerek, Bateri dalında önemli bir yere sahip olmuştur. “Without Rules Jazz Band”, “Prusa Orkestrası”, Hayal Kahvesi proje lansman grubu “Kaydırak”, O Ses Türkiye Yarışması finalistlerinden Bihter Erkmen orkestrası gibi birçok müzik grubu ile sayısız konser ve organizasyonda yer aldı. Bunların yanı sıra, Haktan Ünsal, Soner Arıca, Ozan Orhon, gibi pek çok ünlü sanatçıyla birlikte sahne almış ve müzik dünyasında adından sıkça söz edilir hale gelmiştir. Sanatçı, ayrıca 2012-2013-2014 yıllarında Bursa’nın Nilüfer İlçesi Liseler Arası Müzik Yarışması Jürisinde de görev almıştır.

 

Sayhan Şahin, Bateri ve Ritim Çalgılarındaki deneyimlerini aktarabilmek amacıyla eğitmenlik yapmaya başlamış ve çok sayıda baterist ve perküsyonistin yetişmesinde önemli bir rol oynamıştır.

 

2005 yılından bu yana Bursa’nın önde gelen sanat merkezlerinde ve müzik stüdyolarında, Bursa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde, “Yamaha Music” Bursa Mağazasında ve çeşitli yerlerde düzenlenen “Ustalık Sınıflarında” verdiği derslerle pek çok öğrenci yetiştiren Sayhan Şahin, 2005-2008 yılları arasında “Bursa-R.C.M. Stüdyoları”, 2006-2008 yılları arasında “Bursa-Sound Park Stüdyoları”, 2008-2010 yılları arasında “Bursa-Diyez Müzik Merkezi”, 2010-2012 yılları arasında “Bursa-Evita Dance&Music” gibi yerlerde eğitmenlik yaptı.

 

2014 yılında, sanat ve eğitmenlik çalışmalarına İzmir’de devam etme kararı alarak şehre yerleşti.
Günlük yaşantısının çoğunu evindeki stüdyosunda Bateri başında geçiren sanatçı, halen T.C. MEB. Özel İzmir Köprü Güzel Sanatlar Merkezinde eğitmenlik hayatına devam etmekte ve yeni başlayan öğrencilerin yanı sıra, kendini geliştirmek isteyen ileri seviye öğrencilere özel eğitimler vermektedir.

Merak ettiklerinizi öğretmenimize sorabilirsiniz.