Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt Formu 

Okul öncesi veya okul çağında olan çocuğunun müziğe olan ilgisini fark etmeye başladın ancak onun bu ilgisini nasıl yönlendireceğini ve müziğe nasıl başlatman gerektiğini bilmiyorsun veya sen bir yetişkinsin ve kendini müziğe yakın hissediyorsun ama hiçbir temel eğitimin olmadığı için herhangi bir çalgı öğrenimi göremeyeceğini düşünüyor, içindeki bu heyecanı ortaya çıkaramıyorsun.

 

Temel Müzik Eğitimi kurslarımız, tam da bu arayışlarına en doğru başlangıcı sunmak için oluşturuldu.

 

Çocuklarla işlediğimiz Temel Müzik Eğitimi kurslarımızda Piyano ve Orff Çalgılarını yardımcı çalgılar olarak kullanmaktayız. Yardımcı dedik çünkü en önemli amacımız müziğin temel unsuru olan “Ritim ve Ses”  kavramlarını kazandırmaktır. Çok kapsamlı bir öğretim sunduğumuz bu derslerimize sadece piyano dersi demek haksızlık olurdu doğrusu. Ancak şunu da belirtelim ki, evladın yine çift el piyano çalmayı öğrenecek ve daha pek çok temel ilke konusunda öğrenim alacak. Ünlü bestecilerin hayatları hakkında bilgi sahibi olacak, şarkılı oyunlar oynayacak ve daha neler neler… Kısacası çok eğleniyoruz derslerde çok… Derslerde neden piyano çalgısını tercih ettiğimizi soruyorsun değil mi? Bunun sebebi, piyanonun bir dünya çalgısı olmasının yanında, çocuğa her iki elini de ayrı ayrı kullandırması ve bu yönüyle analitik zekânın gelişmesine katkıda bulunmasıdır. Ayrıca piyano üzerinde uygulanan öğretme tekniklerinin diğer çalgılardan fazla olması ve küçük çocukların bu çalgıya kolaylıkla uyum sağlayabilmesi de tercihin önemli sebeplerinden birisidir.

Temel müzik eğitimini tamamlamış bir çocuk, müzik aleti icrası üzerine bir temel eğitim aldığı için piyano çalgısı veya öğretmenlerimizin uygun bulacağı ve kendisinin de isteyeceği bir başka çalgı ile müzik kurslarımıza devam edebilir.

 

Yetişkinler ile yapılan Temel Müzik Eğitimi Kurslarımız, bir müzik aletini iyi bir şekilde icra etmek için gereken alt yapıyı vermeye yöneliktir. Ayrıca iyi bir dinleyici olabilmek için müzikal teori alt yapısına sahip olmak isteyen kursiyerlere de kurumumuzun uzman kadrosu tarafından bu temel eğitim verilmektedir.

 

Temel Müzik Eğitimi Kurslarımıza katılmak istersen, öncelikle seninle bir ön görüşme yapmak, kendimizi ve kurumumuzu yakından tanıtmak isteriz. Buraya tıklayarak bize ulaşabilirsin. Aynı zamanda müziksel bir keşif yaptığımız bu görüşmede kendini tanıma olanağı da bulmuş olacaksın. Günümüz şartlarına uygun olarak bu görüşmeyi görüntülü olarak da gerçekleştirebiliriz. Rehberliğimizi alacağın ve kafandaki tüm sorulara yanıt bulacağın bu danışmanlığımız için hiçbir ücret talep etmiyoruz…