Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt Formu 

Cemil Kürşat KARADENİZ

Hakkında: 1984 yılında Ankara’da doğdu.İlk müzik eğitimine yedi yaşında Kemal Eroğlu’ndan piyano dersleri alarak başladı.Daha sonra hayatının dönüm noktası olan Mansur Özen ve Muhammet Koç gibi değerli isimlerle piyano eğitimine devam etti.

 

1998 yılında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi sınavını kazandı ve burada keman eğitimine Semra Fayez ile başladı.Daha sonra Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi öğretim üyelerinden Doç.Suzanna Bezhanı ile eğitimine devam etti.Keman kariyerinin ilk solo konserini 27 Ocak 2000 yılında A.Vivaldi’nin la minör ikili keman konçertosunu seslendirerek verdi.Daha sonra okul orkestrasına Konzertmaister olarak seçildi.

 

Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen konserlere katıldı.Yurt içinde Alanya, Zonguldak,Ankara,Diyarbakır,Polatlı;yurt dışında Fransa’nın Brive kentinde düzenlenen Uluslararası Müzik Festivalinde görev aldı.2001 yılında Polonya’nın Bydgoszcz kentinde düzenlenen Uluslararası BIM Klasik Müzik Yarışması’nda Orkestra ve Quartet dalında ödüller aldı.
Aynı yıl Keman Eğitimcisi ve Keman Sanatçısı olan Ömer Can tarafından Başkent Oda Orkestrası’na 2.Keman grup şefi olarak kabul edildi.2001-2004 yılları arasında Başkent Oda Orkestrası ile çok sayıda konserlere katıldı.Ayrıca Şef Bujor Hoinic yönetimindeki Başkent Oda Orkestrası ile Giovanni Carlo Maria Clari ‘Stabat Mater’ ve tekrar Bujor Hoinic ile 40.yıl anısına Başkent Oda Orkestrası için Yazdığı ‘Divertimento’ adlı eserlerin ilk prömiyerine katıldı.2004 yılı Kasım ayında Gazi Üniversitesi konser salonunda keman resitali veren Cemil Karadeniz W.A. Mozart Re Major Keman Konçertosu,L.van Beethoven Romance,G.F.Haendel Sonat ve Muammer Sun’un 3 eserini başarıyla seslendirdi.

 

Bilkent Üniversitesi sahne sanatları fakültesi öğretim üyelerinden Serklana Gani ile oda müziği eğitimi aldı.Keman virtüözü Suna Kan’ın master class çalışmasına aktif olarak katıldı ve sanatcının beğenisini kazandı(2005-2006-2007).Gazi üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Ali Uçan ile dört yıl keman çalışmasını 2007 yılında tamamladı.2006 yılında Akademi Datça Uluslararası Yaz Müzik Akademisine katıldı ve burada keman virtüozü Özcan Ulucan ve Ellen Jewett ile hem keman eğitimi hem de oda müziği eğitimi aldı.Çalışmanın sonunda F.Schubert Si Bemol Majör piyanolu trio ile R.Schumann piyanolu beşli eserlerini başarıyla sundu.

 

2009-2011 yılında Krakolw Amuz performans yüksek lisansını tamamladı. Cemil Karadeniz halen doktora çalışmalarını Prof.Dr. Esra Dalkıran ile sürdürmektedir.

Merak ettiklerinizi öğretmenimize sorabilirsiniz.